Gotowy szablon sklepu – czy warto?

wybór szablonu graficznego sklepu

Mówi się, że sklep internetowy to w dzisiejszych czasach – gdzie coraz więcej sprzedaży odbywa się drogą internetową – strzał w dziesiątkę dla każdego przedsiębiorcy. Jednak osoba niezorientowana w tym, jak funkcjonuje taka działalność może szybko poddać się zniechęcona całą tą „czarną magią”, która wiąże się z postawieniem w nowej dziedzinie pierwszych kroków. Kiedy będziemy stawiać pierwsze kroki musimy zastanowić się czy gotowy szablon sklepu to dobre rozwiązanie?

Gotowy szablon na początek – dlaczego warto iść tą drogą?

Dzięki modelowi SaaS – czyli kupnie gotowego oprogramowania oraz jego obsługi w ramach miesięcznego abonamentu rozpoczęcie nowej działalności jest niezwykle proste. Przykładem takiego oprogramowania jest choćby Sky-Shop.pl. W tym przypadku nie musimy czekać kilku lub kilkunastu tygodni na wdrożenie indywidualnego oprogramowania i szablonu sklepu, gdyż dostajemy je w zasadzie od ręki. Wybierać możemy spośród wielu gotowych szablonów sklepu, które dopasowywane są w zależności od branży i rodzaju produktów.

Pasuje jak ulał?

Gotowy szablon sklepu internetowego z pewnością nie będzie idealnie dopasowany do naszej działalności, o czym przekonamy się podczas jego konfiguracji. Jednak nawet dzięki kilku miesiącom pracy na takim „gotowcu” początkujący w branży e-commerce zdobędzie na tyle doświadczenia i rozeznania w temacie, że jego indywidualny projekt graficzny szablonu będzie funkcjonował wprost idealnie.

Kiedy warto zdecydować się na indywidualną grafikę?

Gotowy szablon sklepu na początek działalności to zdecydowanie niższe koszty „startu” na internetowy rynek. Zakup indywidualnego szablonu na stronę internetową to często zbyt duży wydatek dla początkującego przedsiębiorcy, który w dodatku nie wie czego oczekiwać po indywidualnym projekcie graficznym. Do funkcjonowania sklepu wystarczy dopasowany szablon, a gdy sklep rozwinie skrzydła z łatwością będziemy mogli pozwolić sobie na indywidualną grafikę.

Dodaj komentarz